Меню Закрити

 З 1199 року територія громади була складовою Галицько-Волинського князівства, а з 1340 року — Великого князівства Литовського. У 1442 році село Вараш стало належати князям Чарторийським. За їх меценатства у 1776 році в селі була збудована церква Архистратига Михаїла. Після Першої світової війно, з березня 1921 року, територія громади відійшла до Польщі, а з 17 вересня 1939 року — до УРСР.
  25 травня 1973 року міністр енергетики і електрифікації СРСР П. Непорожній забив перший кілочок на місці спорудження атомної електростанції на околиці села Вараш. Паралельно із електростанцією будувалось селище Енергетиків. В серпні 1979 року закладено перший кубометр бетону у фундамент РАЕС.
 15 березня 1977 року новозбудованому населеному пункту Володимирецького району Ровенської області присвоїли найменування — селище Кузнецовськ.
 14 вересня 1984 року селище Кузнецовськ отримало статус міста.
Пуск першого енергоблока відбувся 22 грудня 1980 року, рівно через рік введено в дію другий енергоблок. Третій енергоблок-мільйонник введено в дію у грудні 1986 року. У 2004 році в об’єднану енергосистему України був включений четвертий енергоблок.
 З червня 2016 року Верховна Рада України повернула місту історичну назву – Вараш.
В рамках реформи децентралізації у 2018 році до територіальної громади міста Вараш приєднано територіальну громаду села Заболоття, а в 2020 році приєднано села Більська Воля, Березина, Кругле, Рудка, Сопачів, Діброва, Щоків, Собіщиці, Стара Рафалівка, Бабка, Мульчиці, Журавлине, Кримне, Уріччя, Озерці, Городок

Герб Вараша — офіційний геральдичний символ міста Вараш Рівненської області, затверджений міською радою 29 січня 2001 р. Автор герба — художник Максимчук Сергій Ігорович.

Герб міста Вараш являє собою щит, виконаний в традиціях української геральдики. Щит розміщено у візерунковому обрамленні. Зверху знаходиться зображення мурів, що символізує статус населеного пункту як міста. На самому гербі знизу, на передньому плані, стилізоване зображення ялинок (зеленого кольору). Посередині – графічне зображення градирень атомної електростанції та, над ним, атом з електронами (білого кольору на голубому фоні).

Ялинки, зелений та голубий кольори вказують на географічне розташування міста в Поліському краї. Інша символіка характеризує Вараш як місто, де визначальну роль відіграє атомна енергетика.

Пра́пор Вараша затверджений міською радою 29 січня 2001 р. та змінами від 20 грудня 2016 року № 474

Автор прапора — художник Максимчук Сергій Ігорович.

Прапор міста Вараш являє собою прямокутне полотнище із співвідношенням ширини до довжини 2:3. Біля древка в трикутнику білого кольору знаходиться зображення герб міста. Решта полотнища розділена на дві рівні частини по горизонталі: верхня – голубого кольору, нижня – зеленого.

Зелений та синій кольори вказують на знаходження Вараша в Поліському краї.