Меню Закрити

Історичні пам’ятки міста

Пам’ятник жертвам Чорнобильської катастрофи

26 квітня 2006 року було введено в експлуатацію пам’ятник жертвам Чорнобильської катастрофи.

Архітектурна композиція являє собою розбитий дзвін, на фоні якого три людські постаті та птах, що символізують скорботу і відродження життя. На пам’ятнику викарбовано слова Т.Г.Шевченка: “… І мертвим і живим і ненародженим…”.

Ініціаторами зведення монумента стали ліквідатори аварії на ЧАЕС, які працювали у „ВАТ “Південтеплоенергомонтаж” та міські партійні організації Української Народної Партії і Української республіканської партії “Собор”.

Фігури виконані з міді на художньо-виробничому комбінаті Рівненської обласної організації  Національної Спілки художників України.

Пам’ятник Тарасу Шевченку

14 жовтня 2014 року, у День Українського козацтва та 72 річниці створення УПА, у місті урочисто відкрили пам’ятник Тарасу Шевченку.

Збір коштів на спорудження пам’ятника творцю української нації та сіячу її духовних якостей було ініційовано релігійною громадою парафії Української Греко-Католицької Церкви. А долучилися до втілення проекту у життя усі небайдужі містяни.

Проект пам’ятника створив митець та скульптор Анатолій Антикуз. На пергаменті, який тримає в руках Кобзар, викарбувано слова Шевченка про Божу Матір:

«Все упованіє моє На Тебе, Мати, возлагаю.

Святая сило всіх святих,

Пренепорочная, Благая!

Молюся, плачу і ридаю!»

На відкритті пам’ятника визначному українцю Владика Йосафат Української  Греко-Католицької Церкви та священик парафії Святого Архистратига Михаїла Євген Задорожній відслужили молебень до Матері Божої та провели чин освячення і відкриття пам’ятника геніальному сину українського народу Тарасу Шевченку. Пам´ятник великому українцю встановлено поблизу Греко-Католицької Церкви, на території, що належить релігійній громаді. Тепер площа, на якій постав пам’ятник Тарасові Шевченку, стала місцем, де відбуваються важливі міські заходи.