Статистична довідка про село. Перша згадка
Село Сопачів знаходиться у Володимирецькому районі Рівненської області. Сопачівська сільська рада була утворена у 1940 році, територія ради 77.154 км кв. До селищної ради відноситься с. Щоків та с. Діброва. На території сільської ради знаходиться 388 двори і проживає 1773 жителів, з них в селі Сопачів 260 дворів і 1175 жителів, в селі Діброва – 72 двори і 300 жителів, в селі Щоків – 56 дворів і 298 жителів (станом на 2013 р). В селі є аптека, медична амбулаторія, лісництво, магазини.
Жителі села в основному займалися землеробством і скотарством. Невеликі хати, покриті соломою, змінювалися на красиві будинки з цегли, дерева, вкриті черепицею.
Розповідаючи про історію села, не можна не сказати про природу нашого краю, про багатства лісу, річки, озера. Понад селом протікає річка Стир, недалеко від села тече невеличка річка Стубла. Біля села знаходяться озера Борисове, Рясне, Чорне, Стеблове, які впадають в річку Стубла.
Все село поділяється на кутки. Кожний із них має назву.
Кобань – вулиця, яка йде від центру до Стира; Ризи – вулиця від центру прямо по дорозі; що із Старої Рафалівки їхати. Є також кутки Рада, Трепши, Наталижі, Баранні роги, Великий Ріг, Горностаї, Биндюга.
Біля Стиру є урочища Перерва, Збудловка, Олешків Ріг, Телячів, Пасіка, Підлисуха, Стубло, Захрест, Оболоня. Можна згадати і назви у лісі. Романівка, Захрест, Довгенька, Рижично, Гальське, Застайнища, Середня дорога, Тьосна, Переходи, Довга гора, Лиса гора. Назви полів: Новина, Нивки, Талижі, Оболоння, Підлисуха. Все це назви села Сопачів полів, лісу, луки, озера, річки. Так само є назви кутків, урочищ, боліт і озер і сіл Діброва та Щоків. Болота: Гальне, Чукове, Чорноляде, Мохи та інші.
Нарис історії. Перша згадка
Перша писемна згадка про село датується 1629 роком. Село розміщено за 33 кв. від районного центру. Від найближчої залізничної станції Рафалівки на відстані 23 км. за 11 км. від міста Вараш та РАЕС. Сільраді підпорядковані села Діброва (раніше хутір Дубрівки) і Щоків. Радянська влада була проголошена в 1918 році. У роки окупації села буржуазно -поміщицькою Польщею в 1932 році тут діяла організація КПЗУ.
В 1939 році в селі організовується колгосп, першими членами якого були прості селяни. Головою колгоспу був простий селянин Терентій Євтух Омелянович. На території села була утворена сільська рада. Першими головами сільської ради в 1939р. були: Анцибор Роман Дем’янович, Бойко Денис Якимович, Сніжко Марцей Євдокимович.
Наше село славиться своїм кар’єром. який відомий за межами села. У 80-х.р. для будівництва АЄС утворився кар’єр на урочищі Підлисуха