Краєзнавство – це безцінна скарбниця історичного досвіду багатьох поколінь. Воно є своєрідним містком, який поєднує покоління минулі з поколіннями сьогоднішніми і прийдешніми. Саме краєзнавча робота посідає важливе місце в діяльності бібліотеки.
В бібліотеці села Мульчиці, створено чудовий краєзнавчий куточок, який включає в себе експонати, серед яких старовинні речі домашнього вжитку – самопрядка, одяг: вишиті сорочки, та рушники, серветки, скатертини …
Вишиванка вважається оберегом від усього лихого. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка також символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Експерти вважають, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок.
Музейний куточок поповнюється новими експонатами, збираються сімейні реліквії. Враховуючи інтерес користувачів до подій минулого, бібліотекарі с. Мульчиці послідовно та систематично ведуть кропітку пошукову роботу, основною метою якої є: вивчення історії свого населеного пункту, відродження імен визначних діячів краю, збирання легенд, переказів, спогадів старожилів тощо.
Бібліотечна краєзнавча світлиця, приймає відвідувачів, яким цікаві традиції краю, побут, книжки та все, все, що стосується культурної краєзнавчої спадщини. У світлиці придбані експонати, які розміщені у бібліотеці, мають вік до 100 років і більше. Тут можна здійснити подорож у минуле і провести фотосесію. Бібліотека своїми заходами прищеплює інтерес до історії, намагається зацікавити літературою, викликати любов до мистецтва, підвищувати культурний рівень.